Piešimo pamokos I jaunimo grupėje „Saulė“ santrauka. Modeliavimas ir piešimas (1 jaunių grupė) Piešimas 1 jaunių grupės pavyzdžiuose

Tikslas:kalbos, atminties, dėmesio ugdymas.

Programos turinys:

  • Tobulinti gebėjimą apžiūrėti objektus: išmokti tyrinėti, jausti, glostyti.
  • Suteikite idėją apie objekto savybes (dydis, ilgis), kiekį (daug, mažai).
  • Toliau mokykitės tapyti, liesdami pirštais prie popieriaus lapo.
  • Praturtinkite pasyvų žodyną. Suaktyvinkite vaikų kalbą, skatindami juos kartoti žodžius po mokytojo.

Demonstracinė medžiaga: didelis žaislinis kiškis, akvareliniai dažai, morkų formos dėžutė su saldainiais.

Dalomoji medžiaga: mėlyni akvareliniai dažai, popieriaus lapas su nupieštais eglutės ir kiškio siluetais, servetėlės ​​kiekvienam vaikui.

Preliminarus darbas. Darbas su metodine literatūra, užrašų rašymas. Kiškių pėdsakų nagrinėjimas iliustracijose su vaikais.

Žodyno darbas: takeliai, kiškiai, dideli, maži, vienas, daug.

Metodiniai pavyzdžiai. Staigmenos akimirka, meninis žodis. Piešimo technikų apžvalga ir paaiškinimas. Panardinimas. Analizė.

Pamokos eiga

Auklėtojas. Šiandien einu į darželį ir matau: zuikis sėdi po apsnigtu krūmu ir verkia. Man jo gaila, pasiėmiau jį su savimi ir atvedžiau čia, pas savo vaikus. Pažiūrėk, koks jis geras. Tikriausiai ir tau jo gaila. Parodyk, kaip tau gaila zuikio.

Zuikis. Aš esu mažas zuikis

Štai koks jis nutolęs!

Žiemą man nešalta

Šiltu kailiniu.

Auklėtojas. Palieskite zuikio kailį. Jo kailis purus, švelnus ir šiltas. Pakartok, kokį kailinį turi zuikis?

Vaikai. Purus, minkštas, šiltas.

Auklėtojas. Kur jo galva? Štai galva. Jis apvalus. Varya, apveskime zuikio galvą ranka. Kokią galvą turi zuikis?

Vaikai. Apvalus.

Auklėtojas. Kas tai yra?

Vaikai. Ausys.

Auklėtojas. Teisingai, ausys! Perbraukite ranka per ausį. Tai ilgas. Kurią ausį?

Vaikai. Ilgas.

Auklėtojas. Viena ausis, kita ausis - dvi ausys. Kur zuikio akys? Štai jie. Kokios juokingos jo akys. Parodyk man savo nosį. Tai rožinė. Pajuskite, koks jis sklandus. Kas tai yra?

Vaikai. Burna.

Auklėtojas. Pažiūrėk, kokie balti zuikio dantys. Jis mikliai dantimis graužia morką. Dabar parodyk zuikio pilvuką ir nugarą. Glostykite juos. Gerai padaryta! Zuikiui tai labai patinka. Ką dar turi kiškis?

Vaikai. Arklio uodega.

Auklėtojas. Teisingai, arklio uodega. Mažas, baltas, purus. Kur letenos? Čia yra letenos. Kiškis turi keturias kojas. Vaikai, kiek kojų turi kiškis?

Vaikai. Keturi.

Auklėtojas. Teisingai, gerai padaryta! Taip linksmai šokinėja zuikis. Žaiskime kartu žaidimą „Žaidžia baltas zuikis“.

Vaikai žaidžia vadovaujami mokytojo.

Auklėtojas. Gerai, gerai padaryta. Mes linksminomės. Dabar atsisėskite ant kėdžių, o aš nupiešiu paveikslėlį, kaip linksmai žaidžia miške zuikiai, šokinėdami ir palikdami pėdsakus sniege - po eglute. Žiūrėk, aš suspaudžiu pirštus į kumštį, vieną pirštą sulenkiu ir užtepu dažų. Taip aš panardinu pirštą į dažus ( rodantis) ir paspauskite jį ant popieriaus lapo – gausite zuikio pėdsaką. Šok-šok-šok-šok. Zuikis sniege: šokinėti ir šokinėti.

Auklėtojas. Dabar atsisėskite prie savo stalų. Pažiūrėk, kas slepiasi po Kalėdų eglutėmis?

Vaikai. Zuikiai.

Auklėtojas. Teisingai, zuikiai. Dabar piešiame pėdsakus sniege po eglute ant savo lapų (piešia vaikai). Gerai padaryta. ką nupiešėte?

Vaikai. Pėdsakai.

Auklėtojas. Dabar taip pat eikime ir šokinkime pėdsakais, kaip mūsų zuikiai. Šok-šok-šok-šok.

Vaikai atlieka užduotį.

Auklėtojas. O, kas čia slepiasi krūmuose? Ar tai mažas zuikis? Vaikai, pasigailėkime jo.

Vaikai glosto kiškio galvą.

Auklėtojas b. Sakyk, kas tave įžeidė? Kas atsitiko?

Zuikis. Kaip man neverkti? Miške išsigandau, miške pasiklydau. Kaip man dabar susirasti draugų? Kaip grįšiu namo?

Auklėtojas. Nebūk liūdnas. Seksi pėdsakus miške ir susirasi draugų.

Zuikis. Na, ačiū, vaikai! Jie nepaliko manęs bėdoje. Greitai grįšiu namo. O tau turiu dovaną (dovanoja morkos formos dėžutę).

Auklėtojas. Ką tau zuikis padovanojo?

Vaikai. Morkos.

Auklėtojas. Pasivaišinkite kartu su zuikiais.

pirmosios jaunesniosios grupės mokytoja

MADO darželis Nr.69 “Rosinka”

miesto rajonas Sterlitamak

Baškirijos Respublika

Tikslai:

  • Toliau kelti vaikų susidomėjimą piešimu.
  • Supažindinkite vaikus su anksčiau sukurtų namų vaizdų dekoravimo potėpiais, taškais, apskritimais technika.
  • Sustiprinkite teptuko plovimo taisykles po dažymo dažais.
  • Skatinkite vaikus naudoti 2 skirtingų spalvų dažus.
  • Pataisykite pavadinimus geltonai ir žaliai.
  • Suteikite vaikams džiaugsmo jausmą dėl atlikto darbo.

Preliminarus darbas: piešti sniegą ant popieriaus lapų su kreidelėmis nupieštais namų paveikslais; statyti namelius mažiems žaislams; aplikacijos „Gražūs namai“ kūrimas iš paruoštų geometrinių formų; Yu Vasnecovo iliustracijų, kuriose vaizduojami dekoratyviniai papuošimai, tyrimas.
Teritorijų integravimas: pažinimas, meninė kūryba, darbas, sveikata, sauga, socializacija, bendravimas.
Privalumai: knyga "Rusų liaudies pasakos", temos paveikslėliai - varlė, pelė, lapė, vilkas, lokys; molbertas; klijuoti namai iš spalvoto popieriaus; geltonas ir žalias guašas, šepečiai, vatos tamponai, puodeliai vandens, skudurai kiekvienam vaikui.

Pamokos eiga.
Mokytoja pasikviečia vaikus ir pradeda su jais kalbėti apie pasakas. „Rusų liaudies pasakų“ rankose.
– Vaikinai, kokia, jūsų nuomone, pasaka slypi šioje knygoje? (Teremok).
- Kaip atspėjai? (Pagal viršelį).
– O kas gyvena šioje pasakoje? (vaikų atsakymai).
- Taip! Tai pelytė, varlytė, pabėgęs zuikis, lapė, vilko pilka uodega ir meškiukas.
- Žiūrėkite, čia jie - bokšto gyventojai (Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į molbertą su gyvūnais).
- Vaikinai, ką meška padarė šioje pasakoje? (Vaikų atsakymai).

Taip, lokys sulaužė jų namus.
- Kodėl jis jį sulaužė? (Nes lokys buvo didelis ir sunkus!) Vargšai gyvuliai.
-Kur jie dabar turėtų gyventi? Juk jiems reikia namo!
- Vaikinai, atsiminkite, jūs ir aš jau pastatėme namus savo gyvūnams.
- Prisimeni, kaip juos gaminai? (Klijuojamas).
– Kaip manote, ką reikėtų daryti, kad šie namai būtų dar gražesni ir patiktų mūsų miško gyvūnams? (Spalvokite dažais.)
– Ar nori juos nuspalvinti? (Taip).
- Katjuša, kam norėtum papuošti namus? (Už…). Štai pasiimk lapę. O tu, Maša, kam norėtum papuošti namus? Štai tau pabėgęs zuikis. Ir Kira gavo nerangų lokį. (Kiekvienas vaikas gauna po vieną gyvūną).
Tada atsisėskite prie stalų. Padėkite savo gyvūnus netoliese. Jie stebės, kaip papuošiate namus!
- Pirmiausia ištieskime pirštus, kad jie namus padarytų labai gražius.

Pirštų gimnastika.

Na, pirštai atšilo, sušilo ir dabar galime pradėti puošti namus.
– Priešais jus yra namai. Žiūrėk, ką dar turite ant savo stalų? (Dažai, šepečiai, vatos tamponai, vanduo, ...)
- Sėdėkite tiesiai, kojos tiesios, rankovės pakeltos, kad nesusiteptų.
- Paimkite šepečius teisingai į rankas, už geležies gabalo, dviem pirštais arba medvilniniais pirštais. Panardinkite į vandenį, tada į pasirinktus dažus. Jau žinome, kaip naudoti ir vatos tamponėlius, ir šepetėlius.
- Jūs jau žinote, kaip piešti apskritimus ir taškus! Dabar dažysime potėpiais ir dėmėmis. (Rodoma vaikams).
(Susipažinimas su teptuko plovimo taisyklėmis po dažymo vienos spalvos dažais, norint naudoti kitos spalvos.) Dažų spalvų pavadinimų taisymas. Individuali pagalba. Stebėkite nusileidimą.)
- Kokius gražius namus statote!
– Ir lapei, ir vilkui, ir zuikui, ir pelei, ir lokiui ir varlei namai tikrai patiks!
Vaikų kūrinių analizė naudojant žaidimų personažus.

Kūrybinė veikla ir vaikų mokymas piešti padeda ugdyti tokius vaikų įgūdžius.

Atkaklumas ir kantrybė;

Abstraktus, kūrybiškas mąstymas;

Skonio pojūtis, kompozicijų ir gražių spalvų derinių kūrimas.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Piešimo pamokos 1 jaunesniojoje grupėje „Šypsena“ santrauka

Tema „Balionai lėlei Masha“

Tikslai ir uždaviniai: Toliau mokykitės piešti apvalius objektus pieštukais ir atsargiai juos pieškite. Sustiprinkite žinias apie pagrindines spalvas (raudoną, geltoną, mėlyną ir žalią). Ugdykite susidomėjimą piešimu.

Medžiagos: Lėlė Maša; popieriaus lapai su raudonos, žalios, geltonos ir mėlynos spalvos virvelių atvaizdais kiekvienam vaikui; raudonos, žalios, geltonos ir mėlynos spalvos pieštukai.

Pamokos eiga : Vaikai sėdi ant kėdžių. Yra verksmas. Įeina lėlė Maša ir verkia. Mokytojas klausia vaikų:

Kas taip gailiai verkia?

Vaikai atsako:

Lėlė Maša.

Mokytojas klausia lėlės Mašos:

Kas atsitiko?

O lėlė sako, kad pūtė vėjelis ir nuskrido jos mėgstamiausias balionas. Tada mokytoja pasiūlo pasiklausyti M. Kornejevos eilėraščio

Kamuolys norėjo nuskristi -

Jis pažvelgė į debesį.

Aš jo nepaleidau

Ji tvirtai laikė siūlą.

Siūlas ištemptas įtemptas

Šarikas pradėjo manęs klausti:

„Leisk man suktis,

Susidraugaukite su baltu debesiu,

Kalbėkitės su vėjais

Skrisk su jais danguje“.

Iš pradžių galvojau

Ir tada ji ištiesė ranką.

Kamuolys man nusišypsojo

Ir ištirpo į aukštumas.

Lėlė Maša kviečia vaikus ieškoti kamuolio. Vaikai ieško kamuolio ir neranda.

Kaip galime padėti lėlei Mašai? (piešti pieštukais)

Kokios formos rutulys? (apvalus)

Mokytojas duoda vaikams popieriaus lapus su raudonos, žalios, geltonos ir mėlynos stygų atvaizdais.

Kokios spalvos siūlai? (žalia, mėlyna, geltona ir raudona)

Mokytojas siūlo spalvotai nupiešti kamuoliukus kiekvienam siūlui. Parodo piešimo techniką. Vaikai piešia.

Pabaigoje vaikai apžiūri darbą.

Fizinis lavinimas atliekamas:

Vaikai atlieka judesius pagal žodžius:

Atsikėliau šį rytą.

Jis paėmė iš lentynos balioną.

Pradėjau pūsti ir žiūrėti

Mano kamuolys staiga pradėjo tukti.

Aš vis pučiu - kamuolys storėja,

Pučiu - storiau, pūsiu - storiau.

Staiga išgirdau trenksmą.

Mano drauge, balionas sprogo.

Mokytojas pasiūlo lėlei Mašai duoti keletą dažytų rutulių. Džiaugsminga lėlė Maša padėkoja vaikams, atsisveikina ir išeina.

Pamokos pastabų apie lenktynes ​​registracijos lapas

1 jaunių grupė „Šypsena“.

Tema: „Balionai Katios lėlei“.

Pilnas vardas

pareigų pavadinimas

parašas

data

Pamokos su darželio pirmos jaunesniosios grupės vaikais netradicine piešimo technika „Stebuklingas lietus“ (piešimas pirštu) santrauka.

Autorius: Elena Alekseevna Akhsenova, MBDOU CRR darželio "Pasaka" mokytoja Uljanovsko srities Tsilninsky rajono savivaldybės subjektas. Bolshoye Nagatkino.
Tikslas: Pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų meninių ir kūrybinių gebėjimų ugdymas naudojant netradicines piešimo technikas.
Užduotys:
- Stiprinti piešimo pirštu technikos įgūdžius;
- Lavinti vaizduotę;
- Ugdykite tikslumą.
Medžiagos:žaislas - zuikis, albumo lapai su debesų ir žolės vaizdais, mėlyni pirštų dažai.

Pamokos eiga:

(Lietaus garsų įrašymas).
Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį į zuikį už lango.
– Vaikai, žiūrėkit, zuikis visai šlapias, reikia greitai leisti į darželį, kitaip gali susirgti.
(Mokytojas atneša žaislą į grupę).

Vaikinai, kodėl zuikis šlapias?
Vaikai: sušlapo lietus.
Pedagogas: Tai va, dabar išdžiovinsime ir pastatysime pailsėti. Ar žinai, iš kur ateina lietus?
Vaikai: varva iš dangaus, iš debesies.
Pedagogas: Ar norite sužinoti, kaip jis atrodo debesyje?
Vaikai: taip.
(atliekamas eksperimentas su kempinėlėmis, kurio metu vaikai sužino, kad jei debesyje mažai lašelių, tai lietus būna silpnas, o jei daug lašelių – debesyje susigrūdo ir stipriai krenta, smarkus lietus).
Pedagogas: mūsų zuikis pailsėjo ir nori žaisti su mumis (žaidžiamas žaidimas „Saulė ir lietus“).
Po žaidimo mokytojas kviečia vaikus pirštais piešti lengvą ir stiprų lietų.
Auklėtojas: Vaikai, kas nupiešta ant jūsų lapelių?
Vaikai: debesis ir žolė.
Pedagogas: Tai va, dabar pirštais piešime lietų, kuris laistys mūsų žolę. Rodyti ant popieriaus lapo su debesies ir žolės paveikslėliu ant magnetinės lentos.
Auklėtojas: Vaikinai, pažiūrėkite į lietų, kuris krito iš debesies, jis silpnas ir stiprus, sušlapino mūsų žolę. O savo piešinius padovanosime savo zuikiui.
Pirštų dažai

Popieriaus lapas su piktžolių debesies paveikslėliu


Piešimo ant magnetinės lentos demonstravimas


vaikų piešiniai

Tikslai:Įveskite piešinį su morkų antspaudais, laisvai uždėkite antspaudus per visą lapo paviršių. Supažindinkite vaikus su oranžine spalva.

Užduotys:

1. Formuoti pažintinį susidomėjimą, ugdyti reagavimą, geranoriškumą.

2. Ugdykite vaizduotę ir loginį mąstymą, vaikų kūrybinius gebėjimus, regimąjį ir klausos dėmesį, lavinkite smulkiąją motoriką, toliau pieškite – spausdinkite .

3. Ugdykite vaikų empatiją žaidimų personažams ir norą jiems padėti.

Pažanga:

Pedagogas:Vaikinai, šiandien mūsų grupėje yra svečių. Pasisveikinkime su svečiais. Sakykime „Sveiki“.

Vaikai sveikinasi.

(Grupėje pasigirsta tramvajaus ar traukinio švilpukas).

Pedagogas:O, kas tai yra? Ar girdėjote? Man atrodo, kad kažkas dūzgia, ir tai tikriausiai yra už mūsų durų. Dabar atidarysiu duris ir pažiūrėsiu, kas ten vyksta.

(Skamba daina apie tramvajų ar traukinį).

Mokytojas atidaro duris ir iš už durų išveža tramvajų (traukinį) su zuikučiu.

Pedagogas:O vaikinai, žiūrėk

Pas mus atėjo zuikis,

Jį atvežė tramvajus.

Ilgos ausys

Ant zuikio galvos.

Ilgos kojos,

Jis nenešioja šlepečių.

Kiškutis valgo morką - Zuikis yra bėgikas.

Pedagogas:Vaikai, pasisveikinkime su zuikučiu. (Vaikai sveikinasi zuikiui. Kiškutis taip pat pasisveikina.)

Vaikinai, ar jums patiko zuikis? Vaikinai, pasakykite man, ką zuikis mėgsta valgyti?

Vaikų atsakymai: Morkos, žolė, kopūstai.

Taip, vaikinai, zuikiui patinka morkos ir kopūstai. (dėti daržoves prieš zuikį).

Kiškutis labai apsidžiaugė ir kviečia mus pažaisti su juo.

Tik mūsų zuikis bijo vilko ir lapės. Mes žaisime su juo ir padėsime jam pabėgti nuo lapės ir vilko.

Mažas pilkas zuikis sėdi ir linguoja ausimis.

Sėdėti zuikiui šalta, reikia pasišildyti letenėles.

Šalta, kad zuikis stovėtų, zuikiui reikia pašokti.

Kažkas išgąsdino zuikį -

Kiškutis pašoko ir nubėgo.

Vaikai pakartoja judesius po mokytojo, paskutinėje eilutėje jie išsisklaido į skirtingas puses, o žaislinis vilkas ir lapė pasiveja vaikus.

Pedagogas:O, vaikinai, žiūrėk, mūsų zuikiui liūdna. Dabar aš jo paklausiu, kas atsitiko. Vaikinai, zuikis man į ausį papasakojo apie savo bėdą. Pasirodo, jo namuose laukia vaikai ir zuikiai. Jie mėgsta kramtyti morkas, bet lauke žiema ir nėra šviežių morkų. Ką turėtume padaryti, kad padėtume zuikiui? Manau, kad turiu idėją. Dabar zuikiams nupiešime morką naudodami antspaudus.

(Išdalinkite vaikams albumo lapus ir oranžinius dažus).

Vaikai, kokios spalvos yra morka? Teisingai, oranžinė. Taigi, kokios spalvos dažais dažysime morką? Tai va, dažysime oranžiniais dažais. (Parodykite vaikams, kaip piešti antspaudais, stebėkite, kaip vaikai piešia, padėkite teisingai laikyti teptuką ir stebėkite vaikų laikyseną visos pamokos metu).

Pedagogas:Puiku, vaikinai, nupiešėte morką. Dabar zuikis pažiūrės, kaip nupiešėte morką. Kiškučiui labai patiko ir todėl zuikis pasiūlo su juo pašokti.

(Skamba dainos apie zuikius garso takelis, vaikai šoka, po šokio zuikis atsisveikina ir išeina).

Atspindys.

Pedagogas:

1. Vaikinai, kas šiandien mus aplankė?

2. Ką mėgsta valgyti zuikis?

3. Ką nupiešėme zuikiams?

4. Kokia spalva dažėme?

Kiškučiui labai patiko žaisti ir piešti su tavimi, bet laikas jam atsisveikinti. Viso gero!

(zuikis išeina į tramvajų).